Srbin napravio senzaciju: Jovanovićeva Grčka srušila Englesku na Vembliju!
Ivan Jovanović, Foto: Profimedia

liga nacija

Dogodilo se veliko iznenađenje

Objavljeno: 23:24h

Jedno od najvećih iznenađenja ovogodišnjeg izdanja Lige nacija videli smo na londonskom "Vembliju", gde je selekcija Grčke šokirala vicešampiona Evrope Englesku i savladala je rezultatom 2:1 (0:0).

Selekcija "helena" koju sa klupe predvodi Ivan Jovanović doživljava renesansu, a ove večeri je upisala najveću pobedu u poslednjih 20 godina, još od osvajanja EURO u Portugalu sa čuvenom generacijom Ota Rehagela.

Utakmica je počela minutom ćutanja u čast prerano preminulog Engleza sa grčkim pasošem Džordža Boldoka.

Senzaciju je nagovestio Vangelos Pavlidis u 49. minutu kada je pogodio posle dodavanja Kuleirakisa.

Zatim je Grcima poništen gol istog igrača u 83. minutu, a u 87. je Džud Beligem doneo izjednačenje na asistenciju Dominika Solankea i činilo se da će propasti istorijska pobeda Grčke.

Međutim, u 94. minutu je Pavlidis natrčao na odbitak ispred gola Engleza i pogodio za ogromno slavlje Jovanovića i svojih izabranika.

Englezi su na ovom meču bili bez lakše povređenog kapitena Harija Kejna.